úspěšné Mistrovství čR 2009 seniorů, 2 tituly a jedna stříbrná k tomu

6-7.6.2009 v Liberci proběhlo Mistrovství republiky seniorů a seniorek v šermu kordem. Naše nejprestižnější a nejúspěšnější kategorie seniorů jela soutěžit o titul mistra republiky v počtu 9ti našich šermířů.  V kategorii seniorek se jely poprat o titul naše 2 závodnice. V kategorii seniorů nám v letošním finále chyběl náš úspěšný reprezentant Martin Čapek, který se zotavuje ze zlomeniny lýtkové kosti. Snad již brzy bude fit, držíme palce.

V sobotní soutěži jednotlivců se po prvním kole nejvíce dařilo Zdeňkovi Coufalovi, Marku Šebestovi a Jirkovi Beranovi, kteří bez ztráty vítězství obsadili vysoké místa pro rozlosování do tzv."pavouka 64ky".  Toto rozlosování zaručovalo, při dobrém postupu souboje našich reprezentantů až ke konci soutěže. Další náš reprezentant Pavel Pitra postupoval také hladce soutěží až ve finálové 8mičce narazil na našeho Zdeňka Coufala, který zvítězil jak nad ním tak i v boji o postup do finále také s naším Markem Šebestou.Jiří Beran, který šel pavoukem z druhé strany , prohrál v postupu do finále s Julianem Seidlem z Vršovic. Ve finálovém duelu mezi naším Zdeňkem Coufalem a Julianem Seidlem nebylo místo pro drama a Zdeněk hladce zvítězil v turnaji finále mistrovství české republiky pro rok 2009. Celkově startovalo 81 kordistů.

1. Zdeněk Coufal
3. Marek Šebesta
3. Jiří Beran
7. Pavel Pitra
33. Martin Hoyer
38. Tomáš Straka
52. Dan Kolík
55. Zdeněk Kubec
78. Martin Valkovič


3.místo zajistilo Jirkovi získání titulu Mistra ČR pro rok 2009, vítězství Zdeňka vyneslo až na stříbrnou medaily. Marek o pár bodů za bronzovým místem obsadil 5. místo. 7. skončil Pavel.

Mistrovství čR 2009 kord senioři celkově:
1. Jiří Beran
2. Zdeněk Coufal

5. Marek Šebesta
7. Pavel Pitra

V turnaji družstev naše "ÁČko" nepřipustilo pochybnosti a poradilo si se všemi soupeři včetně loňských mistrů USK, které porazili ve finálovém duelu. Takže titul mistrů republiky získalo naše "ÁČko". Naše "BéČko" si poradilo nejdříve v boji o finálovou 8mičku s šermíři z Písku a v dalších bojích vybojovali krásné 7. místo z celkových 17ti startujících družstev.
Pořadí družstev:
1. SC Praha A
2. USK
3. Dukla A
7. SC Praha B

V kategorii seniorek za náš klub startovaly pouze dvě závodnice a to Inka Špatenková, která skončila na 13. místě a Klára Jílková , která obsadila 23. pozici
Ve družstvech jsme zastoupení neměli, snad příští rok.