Historie klubu

SC PRAHA - CENTRUM SPORTOVNÍHO ŠERMU (SC PRAHA), dnes jeden z nejúspěšnějších klubů v České republice, vznikl v roce 1991 z iniciativy několika bývalých reprezentantů naší republiky v šermu.

SC PRAHA od svého vzniku má své zázemí tj. šermírnu v Praze Letňanech. Díky dobré spolupráci s vedením školy a úřadem Městské části mohli závodníci SC PRAHA trénovat v prostorách ZŠ Tupolevova téměř 15 let. Vzhledem k roustoucí členské základně, bylo nutno hledat větší sportovní zázemí.Začátkem roku 2006 se podařilo pronajmout šermírnu v nové hale BB Arena (dříve Sportcentrum Avion) v Praze 9 Letňanech, Tupolevova 710, vedle nákupního centra TESCO. Za dobu své existence SC PRAHA vychovalo mnoho českých reprezentantů. Na seznamu svých úspěchů má například dvě vítězství na  turnajích Světového Poháru, dvě stříbrné medaile z Mistrovství Evropy juniorů a nespočet domácích titulů Mistrů České Republiky. V současné době naši závodníci tvoří základ juniorské a seniorské reprezentace českého šermu.

Součástí klubu SC PRAHA je i Tréninkové středisko mládeže, které umožňuje výchovu mladých šermířů od žáků až k reprezentaci České Republiky. V SC PRAHA pracuje pět trenérů, trénuje se od pondělí do pátku s možností dopoledních tréninků a víkendových srazů.

V září 2017 otevřelo SC Praha kroužek sportovního šermu - šavlí, který probíhá v nedaleké ZŠ Tupolevova!

SPORTCENTRUM PRAHA (jehož součástí je SC PRAHA) bylo určenou Evropskou šermířskou federací jako místo pro konání pravidelných mezinárodních šermířských campů. Podobných šermířských center je v Evropě velmi málo a vzhledem k úspěšnosti pořádaných akcí, vliv tohoto centra v evropském šermu neustále posiluje.