Šermířské výsledky členů našeho klubu

Závěrečný trénink sezony

Ve čtvrtek 19.6. se sešli Členové klubu SC PRAHA k závěrečnému setkání v hale Avion, aby zhodnotili uplynulou závodní sezónu. Zhodnocení se ujal vicepresident klubu Jirka Beran st., pochválil především mladé závodníky a závodnice - Adam P., Pavel K., Kačka G.,Tomáš K., Venca H., Peter a Kristina V., Monika L.,... kteří v průběhu letošního roku získali mnohá cenná umístění na turnajích domácích i zahraničních. Nezapoměl ani na nováčky, kteří se v průběhu jedno roku dokázali probojovat do závěrečného turnaje sezóny, který teprve proběhne 21.-22.6. v Olomouci. Olympijská kvalifikace na OH 2008 se našemu závodníkovi Jirkovi B. nezdařila, ale získané zkušenosti jistě zhodnotí v následujícím olympijském cyklu. Hodnocení jsme zakončili společnou fotografii Členů a trofejí, a setkání vyvrcholilo podvečerním grilováním a posezením u haly.

SP Puerto Rica 08, Caguas

Hezké 12.místo vybojoval Jirka Beran na turnaji Světového Poháru v portorickém Caguasu. Další zastávkou na americkém kontinentu mu bude kolumbijské město Cali, které hostí další podnik seriálu Světového poháru. To by však měl být poslední závod před červencovým Mistrovství Evropy v ukrajinském Kyjevě.

Finále MČR 08 - kadetky a kadeti

Jediným medailovým úspěchem v kategorii kadetek a kadetů je třetí místo a bronzové medaile pro tým děvčat SC PRAHA - Cihlářová, Hálová, Linerová, Kánská. Kluci bohužel skončili na nepopulárním 4.místě.

V individuální soutěži kadetek se do osmičleného finále probojovaly Karolína Linerová 7. a Evelína Cihlářová, která těsně prohrála s vítězkou soutěže., 10.místo obsadila Kačka Hálová a 16.místo Zuzka Kánská.

Kadeti se trápily, nejlépe z našich se umístil Filip Stříbrný na 7.místě., další příčky obsadili Adam Pechar 14., Tomáš Kučera 22., Petr Karas 25., a 28. Matyáš Kapusta.

Finále MČR 08 - žačky

Kategorie děvčat pro nás nebyla zdaleka tak úspěšná jako kategorie žáků. Družstvu děvčat - Cihlářová, Glozlová, Kraftová, Vargová se podařilo získat stříbrné medaile, ale v individuální soutěži se jim mnoho nedařilo. Nejlépe se umístila Evelína Cihlářová na 5.místě (celkově 6 v MČR), Daniela Kraftová 8.(12.), Kačka Glozlová 11.(8), Alice Lencová 14.(14) a Kristýna Vargová 16.(16).

Finále MČR 08 - žáci

Prestižní závěrečný turnaj ve kterém se rozoduje o titulu Mistra ČR, zastupovalo klub SC PRAHA 10 závodníků, celkově z 1/3 všech zúčastněných šermířů. Bohužel ani to

MAXIMA Reality Cup 08 - ml. žáci

Sobotního turnaje MAXIMA Reality Cup se účastnilo 15 domácích závodníků z celkového počtu 47. Tři závodníci se probojovali do elitního 8Členého finále: Pavel Kult 2., Václa Hlásek 6., Peter Varga 7. Dalších pět našich šermířů postoupili mezi 16: Karim Tarakji 9., Marek Pechar 12., Jirka Novotný 14., Jan Rybár 15., Kristyán D´amico 16., skvělý úspěch pro naše roční nováčky. Pokrokem je však i postup ze skkupin pro tyto další naše nováčky Jenda Tovaryš 19, Jakub Jurečka 20., Radek Vítek 24. Snažili se i naši nejmladší závodníci Matěj Kotlaba 44., Adam Doksanský 45., Béďa Zajíček 46. a Jan Šubert 47., i když se jim nepodařilo postoupit ze skupiny, získali další bojové zkušenosti, které určitě zhodnotí v příštím roce.

MAXIMA Reality Cup 08 - ml. žačky

Turnaj nejmladší kategorie - mladší žačky a žáci MAXIMA Reality Cup 2008 byl medailově nejúspěšnější ze všech tří turnajů mládežnických kategorii u nás pořádaný. Kačka Glozlová vybojovala 2.místo a Monika Lázníčková 3.místo a 8.místem doplnila finálovou skupina Kačka Horynová. Všechny tři šermířky se kvalifikovaly na závěrečný turnaj sezóny Finále MČR v Olomouci a jsou favoritkami v soutěži družstev na nejvyšší medailové pozice. Kvalifikace se bohužel nezdařila našemu ročnímu nováčkovi Elišce Nevosadové, která skončila na 15. místě., v příští roce se jí bude určitě dařit lépe.

Polský Pohár v šermu kordem

Vítězství na mezinárodním turnaji družstev v polských Glivicích se podařilo dosáhnout družstvu SC PRAHA, v soutěži jednotlivců se nejlépe umístil Čapek M. na 8.místě, 10.místo obsadil junior Pitra P. což v konkurenci 7 států a  110 účastníků je velmi pěkné umístění.

Maxima Reality Cup 2008

Sportovní šerm kordem v podání mládežníckých kategorií bylo vidět v domácí hale šermířského klubu SC PRAHA v Letňanech. V soutěži kadetek se umístili nejlépe Lencová