Vítězství Jiřího Berana na mezinárodním turnaji Grand Prix de Uherské Hradiště.

Letos do haly Slovácké Slavie zavítalo na České poměry neuvěřitelných 128 závodníků ze 13 evropských států, mezi nimiž se vyskytovalo několik medailistů  z mládežnických, ale i seniorských mistrovství Světa. O to větší radost nám udělal Jirka Beran, který nejen že se jako jediný Čech probojoval do finálové osmičky, ale nakonec jeho pouť turnaje zakončil celkovým vítězstvím, když po bezchybně zvládnuté skupině postupně porazil Kubíčka (D. Olomouc 14:10), Němce Kecka 15:11, Rakušana Kainze 14:11, Nora Backera 14:13 a ve finále již po několikáté v turnaji otočil nepříznivě se vyvíjející stav 1:6 a v dramatickém závěru porazil i Rakušana Matheho 15:13. Další zástupci SC Praha se umístili v hlouby startovního pole.
                                      
128 Starujících:
1. Beran
29. Straka
40. Šebesta
70. Kaizar
73. Čapek
80. Koplík
92. Hoyer
99. Kubec
127. Valkovič
 
V neděli se pak uskutečnil závod juniorů, kde svou vynikající formu potvrdil vítězstvím litoměřický Michal Čupr. Z SC Praha se pak na start postavil jen Matyáš Kapusta, jenž po postupu ze skupiny nestačil na úřadujícího kadetského mistra Světa Robina Kaseho ze Švédska a po těsné prohře 15:12 obsadil mezi 53 startujícími 41. místo.
 
Doufejme, že Jirka Beran udrží svou formu, neboť za týden odjíždí s dalším naším členem Zdeňkem Coufalem a bratry Ambroži (USK Praha) na mistrovství Světa do turecké Antalye. VŠEM DRŽÍME PALCE!!!